Svoz jedlého olej a tuk v PET lahvích v rámci svozu BIO, SKO, PAPÍR, PLAST v Dubanech.

Jedná se o svoz PET lahví s jedlými oleji a tuky v rámci pravidelného svozu SKO (černá popelnice), BIO (hnědá popelnice), papíru (modrá), plastů (žlutá).

Občané připraví před svozem uzavřenou PET lahev s jedlými oleji na nádobu, do prohlubně mezi madlem nádoby a víkem. Na jedlý olej používejte pouze plastové PET lahve (objemem aby drželi na popelnici nejlépe 1,5l-2l), která bude v pořádku, nebude prasklá a bude dobře a pevně zašroubována.

Zaměstnanci SOP a.s. provedou sběr těchto PET lahví v rámci svozu nádob. Svozové vozidlo je vybaveno speciálním košem, ve kterém jsou tyto PET lahve odvezeny. Olej svezený z obcí je dále předáván k materiálovému využití.

Obsah koše je však limitovaný a proto se snaží posádky co nejvíce využít kapacity místa této bedny a PET lahve správně štosovat. Někdy opravdu nelze odvézt všechny vystavené PET lahve na popelnicích.

Pokud by olej nevzala posádka při svozu SKO, určitě poprosíme o strpení a ať je dají občané např. při nejbližším svozu bio, plastů či papíru.